İRİA Texnoparkının rezidenti olmağın üstünlükləri:
İRİA-nın rezidentlik üçün müvafiq rezidentlik lisenziyasını verdiyi hüquqi və fiziki şəxslər aşağıdakı imtiyazlardan yararlanacaq:
Sistem inteqrasiyası va (və ya) proqram təminatının hazırlanması və inkişafı sahəsində texnoparkdan kənar fəaliyyət göstərən rezidentlər bir sıra vergilərdən (gəlir və mənfəət vergisi, dividend, əmlak, torpaq) azad olunurlar.
Sistem inteqrasiyası və (və ya) proqram təminatının hazırlanması və inkişafı sahəsində texnoparkdan kənar fəaliyyət göstərən rezidentlər üçün gəlir vergisində aşağıdakı güzəştlər təqdim edilir: 8000 manatadək olduqda 0 faiz, 8000 manatdan çox olan məbləğin 5 faizi, 01.01.2026-cı ildən 7 il müddətinə isə gəlirin 5%-i həcmində ödəniləcək.
Sistem inteqrasiyası və (və ya) proqram təminatının hazırlanması və inkişafı sahəsində texnoparkdan kənar fəaliyyət göstərən əcnəbi mütəxəssislərə iş icazəsinin alınması tələb olunmur.
Sistem inteqrasiyası və (və ya) proqram təminatının hazırlanması və inkişafı sahəsində texnoparkdan kənar fəaliyyət göstərən rezidentlərin əməkdaşları seçimlərindən asılı olaraq 2023-cü il yanvarın 1-dən 10 il müddətində məcburi dövlət sosial sığorta haqqı minimum aylıq əməkhaqqı məbləğinin dörd misli miqdarından və ya muzdlu işdən əldə edilən gəlirlərdən ödənilir.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinə startapımıza, eləcə də ölkə üzrə digər innovativ müəssisələrə hərtərəfli dəstəyə görə səmimi təşəkkürümüzü bildiririk. Əminik ki, İRİA Texnoparkının rezidenti statusunu əldə etməklə Epoint öz fəaliyyətində yeni zirvələri fəth edə və ölkənin innovasiya ekosisteminin inkişafına mühüm töhfə verə biləcək.

We are residents of the IDDA Technopark!
This status opens up new opportunities for us and provides important advantages that will contribute to the further development of our innovative projects.
Benefits of being a resident of the IDDA Technopark:
Legal entities and individuals who have received a residency license from IDDA will enjoy the following privileges:
Residents engaged in systems integration and/or software development activities outside the technopark are exempt from several taxes (profit tax, dividend tax, property tax, and land tax).
Residents engaged in systems integration and/or software development and enhancement activities outside the technopark are granted the following income tax benefits: 0% on income up to 8,000 manats, 5% on amounts exceeding 8,000 manats. This benefit will be effective for 7 years, starting from 01.01.2026.
Foreign specialists working in systems integration and/or software development outside the technopark are not required to obtain a work permit.
Employees of residents engaged in systems integration and/or software development and enhancement outside the technopark will have an obligatory state social insurance contribution set at four times the minimum monthly wage or from earned income, payable from January 1, 2023, for a period of 10 years.
We sincerely thank the Innovation and Digital Development Agency for their comprehensive support of our startup, as well as other innovative enterprises across the country. We are confident that, with the status of a resident of the IDDA Technopark, Epoint will reach new heights in its activities and make a significant contribution to the development of the country's innovation ecosystem.